ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGELENDİRME

Özellikle değişen ve gelişen Dünya şartlarında bilgiyi korumak adına gerekli olan farkındalığın periyodik olarak sürekli güncel tutulması çok önemlidir, Bilgi güvenliğini sağlamak, teknolojik çözümlerle birlikte sağlam bir güvenlik yönetim sisteminin kurulması ile mümkün olabilir. ISO 27001 Standardı, Bilgi Güvenliği Yönetimi Sisteminizi oluşturmak, uygulamak, işletmek, izlemek, incelemek, sürdürmek ve geliştirmek için süreç yaklaşımını benimser.

AQROGROUP, deneyimli olan ve deneyimlerini ileriye götürmek isteyen kurumlara da, yeni başlayanlara da, şirketlerin yapısına göre tasarlanmış paketler içeren eğitim ve kaynaklara sahiptir. ISO 27001 belgelendirme hizmetimiz başlangıç noktanıza bakmaksızın, gitmek istediğiniz yere varmak için önünüze çıkabilecek güçlükleri kaldırmaya göre tasarlanabilir

Bağımsız değerlendirmeden geçip onaylanmış bir bilgi güvenliği yönetim sisteminin nasıl kurulacağını hayata geçiren ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi, tüm mali ve gizli bilgileri daha etkin korumanızı, izinsiz ve yasa dışı yollardan erişilme olasılığını en aza indirmenizi sağlar.

Bu yönetim, gizli bilgilerinizin gizliliğini sağlayarak size büyüme, yenilik yapma ve müşteri veri tabanınızı geliştirme özgürlüğü tanır.

Sıkça Sorulanlar

 

Özellikle değişen ve gelişen Dünya şartlarında bilgiyi korumak adına gerekli olan farkındalığın periyodik olarak sürekli güncel tutulması çok önemlidir, bununla birlikte ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesinin alınması bir çok kurum ve kuruluşta zorunlu hale getirilmiştir

Özel sektörde bazı bilişim ve savunma sanayine yönelik ihalelerde kamu ihale kanununa göre ihale açan kurum ve kuruluşlar ihale şartnamelerinde ıso 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesi istenmektedir. Bu zorunluluk yapılan projenin gizliliği güvenliği üst düzeyde ise ihaleyi açan kuruluş ıso 27001 belgesini özellikle istemektedir. Bilişim sektörüne ve Savunma sanayi projelerine yönelik açılan ihalelerde gerek yazılım hizmeti veren gerekse ürün üreten satışını yapan firmalardan bu ISO 27001 belgesi istenmektedir ve zorunludur.

“Gümrük İşlerini kolaylaştırma yönеtmеliği Ticarеt Bakanlığı tarafından 10 Ocak 2013 tarihli Resmi Gazete’de уaуımlandı, Yeni yönetmelik ihracatçı firmalara görülmеmiş gümrük avantajları getіrіyor. Ancаk bu avantajlara sahip olmak iѕteyen firmaların öncelіkle ISO 9001 okunuşu ISO 27001 sertіfіkalarını еdinmеlеri gerekiуor.

26.12.2014 tarihli 29217 sayılı resmi Gazete’de yаyımlаnаn değişikliklerle, lisans sahiplеrinе 01.03.2016’dan іtіbarеn Türk Akredіtasyon Kurumu’ndan akredite ISO 27001 belgesi sahibi olma zorunluluğu getirilmiştir.

 

Bir gram önlem bir kilo tedaviden daha değerlidir. Teklif Alın